Wróć
Players

Kapitan Barcelony De Jong skrytykował krytyków: „Wielu ludzi nie rozumie nic z futbolu”

Frenkie de Jong, kapitan Barcelony, broni się przed krytyką, która nie rozumie jego stylu gry i apeluje o większy szacunek do piłkarzy w reprezentacji Holandii.

21 czerwca 2026Biało-Czerwoni
Kapitan Barcelony De Jong skrytykował krytyków: „Wielu ludzi nie rozumie nic z futbolu”
![Image](https://s.yimg.com/ny/api/res/1.2/B6EPRnZU9HWHvgFeVkWb8w--/YXBwaWQ9aGlnaGxhbmRlcjt3PTEyMDA7aD04MDA7Y2Y9d2VicA--/https://media.zenfs.com/en/barca_universal_articles_732/59bb498948412e5dd057114108e2f351) Kapitan Barcelony Frenkie de Jong rozegrał godzinę w meczu Holandia - Szwecja (5:1) wczoraj wieczorem, mimo że zmagał się z urazem. De Jong w środku pola był liderem drużyny. W 59 minutach spędzonych na boisku kapitan Barcelony zrealizował 96% z 53 podań, a także miał siedem przechwytów i sześć defensywnych interwencji. De Jong otwarcie odniósł się do tematu swojej gry w reprezentacji oraz krytyki, jaka się z tym wiąże. Na początku podkreślił, że wielu internetowych krytyków, którzy go atakują, w ogóle nie rozumie futbolu. „Mam wrażenie, że wiele osób nie rozumie nic z futbolu. Patrzą na to, ale tak naprawdę tego nie rozumieją” - powiedział De Jong. „To nie jest złe, ponieważ pozwala każdemu na wyrażanie swojego zdania, ale to prawda” - dodał. Na krytykę, że nie wykonuje wielu długich i pionowych podań, De Jong wytłumaczył swoje podejście i myślenie, które towarzyszy mu przy każdym zagrań w meczu. „Słyszę ludzi mówiących, że nie podaję długich piłek, ale to nieprawda. Oni po prostu nie zwracają uwagi na grę. To zależy od meczu, ale także od samego momentu.” „Możesz zagrać piłkę w pole, ale wtedy ona zawsze trafia do bramkarza. Tak, myślę, że niektórzy mają trudności, żeby to zrozumieć. Może powinienem z nimi usiąść kiedyś i im to wytłumaczyć. To także zależy od samego momentu. Czy ktoś biegnie, czy nie, w jaki sposób on biegnie” - dodał. Piłkarz zaatakował także fanów, którzy nieustannie krytykują zawodników i szukają kozłów ofiarnych, którzy zagrali słabo w meczu. „Myślę, że ogólnie w Holandii moglibyśmy trochę bardziej doceniać zawodników. Oczywiście, można krytykować, jeśli uważa się, że ktoś zagrał słabo.” „To jest w porządku i nie mamy z tym problemu. Ale to jest często tak, że to już jest przesada i od razu mówi się, że to jest zły zawodnik” - zakończył. Rozwijając temat jakości zawodników w reprezentacji Holandii, De Jong stwierdził, że każdy może zagrać słabo, ale liczy się ogólna jakość. „Mamy mnóstwo zawodników, którzy grają na najwyższym poziomie i od lat grają na najwyższym poziomie. Albo na wysokim poziomie. Wszyscy to są dobrzy zawodnicy.” „Każdy może zagrać słabo. I to jest w porządku, jeśli jest się krytykowanym za słabą grę. Wszyscy chcą, żeby mówiono o nich i mam wrażenie, że na końcu chodzi o to, żeby dać się zauważyć” - podsumował.

CMS Newsroom

Powiązane artykuły

Kapitan Barcelony De Jong skrytykował krytyków: „Wielu ludzi nie rozumie nic z futbolu” | Biało-Czerwoni | Biało-Czerwoni