Wróć
Players

Kees Smit o braku powołania na MŚ i niepewnej przyszłości

Kees Smit, zawodnik AZ Alkmaar, rozpoczął przygotowania do nowego sezonu po tym, jak nie został wybrany do reprezentacji Holandii na Mistrzostwa Świata. Mimo rozczarowania, Smit spokojnie patrzy w przyszłość, zastanawiając się nad swoją karierą transferową, a także wspomina wakacje spędzone na Ibizie.

24 czerwca 2026Biało-Czerwoni
Kees Smit o braku powołania na MŚ i niepewnej przyszłości
Kees Smit, 20-letni piłkarz AZ Alkmaar, z pewnością wolałby teraz być w Stanach Zjednoczonych z reprezentacją Holandii, ale nie został wybrany do składu na Mistrzostwa Świata. Po tej rozczarowującej wiadomości czeka go teraz niepewność na rynku transferowym. Smit, mimo wszystko, spokojnie patrzy wstecz i do przodu. Do późnej wiosny Smit nie rezerwował jeszcze wakacji, mając nadzieję na wyjazd z kadrą na MŚ. Gdy jednak dowiedział się, że nie pojedzie, szybko zdecydował się na ponowny wyjazd na Ibizę. 'Nie wiem, co to jest z piłkarzami i Ibizą', śmieje się Smit. 'W tym roku nie spotkałem tam wielu innych piłkarzy. Było całkiem przyjemnie, ale na przyszły rok poszukam czegoś innego.' ![Image](https://webp.vi.cdn.pxr.nl/news/2026/06/22/874c82361c2ada59c7a1212d88a10dfc032b3f41.jpg?width=1800) Na Ibizie, a później w Portugalii, Smit miał okazję odpocząć po intensywnym sezonie w AZ, który był jego pierwszym pełnym sezonem w Eredivisie. W zeszłym roku przedłużył sezon udziałem w Mistrzostwach Europy do lat 19, gdzie zdobył tytuł najlepszego zawodnika turnieju. Tym razem liczył na dłuższy sezon, ale nie został powołany na MŚ przez selekcjonera Ronalda Koemana, mimo że w marcu zadebiutował w reprezentacji. 'Trochę liczyłem, że się załapię, ale wiedziałem, że to nie było pewne. To była kwestia pięćdziesiąt na pięćdziesiąt i niestety się nie udało. Teraz jestem tylko kibicem.' Podczas meczów MŚ Smit nosi koszulkę reprezentacji Holandii, ale nie na stadionach w USA, tylko w domu lub u znajomych przed telewizorem. 'Muszę przyznać, że szybko pogodziłem się z tym, że nie jadę. Trzy dni później byłem już na wakacjach, więc miałem inne rzeczy na głowie. Ale oglądając mecze, czuję jednak, że mogłem być tam z nimi.'

CMS Newsroom

Powiązane artykuły

Kees Smit o braku powołania na MŚ i niepewnej przyszłości | Biało-Czerwoni | Biało-Czerwoni